• Admin

Yatırımcının Evrimi

Güncelleme tarihi: 10 Oca

Merhaba tüccarlar, bu yazıyı dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Bu muhtemelen bir sonraki seviyeye geçmek isteyen herkesin okuması gereken bir şey.

Bunu söyledikten sonra açıklamaya geçelim.

Ortalama bir insan, finansal piyasalarda düzgün bir şekilde ticaret yapmak için kablolu değildir. İyi bir kârlı tüccar olmak için en kötü şekilde bağlandık. Doğamız gereği duygusal insanlarız. Bir tüccar olarak sonuçlarınızdan %100 sorumlusunuz. Mentorunuzu piyasayı veya başka bir kişiyi suçlayamazsınız çünkü “tıklamanın” arkasındaki kişi sizsiniz. Dış parametreleri sizden daha fazla kimse yönetemez (ne zaman açacağınızı ne kadar risk alacağınızı yönetebilirsiniz vs…)

Bu çok dönüştürücü bir gönderi olmalı ve bundan faydalanmalı ve pozitif momentum döngünüzü başlatmak için kullanmalısınız. Tıpkı bir hesabı katlanarak büyütebildiğimiz gibi, bu fırsatı uygun şekilde ticaret yapmak ve kendi sonuçlarınızı birleştirmek için de kullanabiliriz.


1 aşama: Kendine zarar veren Tüccar

Bu aşamada kurallarınız yok, para yönetimine saygı duymuyorsunuz ve kutsal kaseye inanıyorsunuz. Para kazanmak için buradasınız çünkü bunun içinde hızlı bir çözüm bulmayı düşünüyorsunuz .

Bu aşamadaki tüccarların çoğu, kendilerine para kazandıracak sihirli bir çözüm olduğuna inanıyor. Bu tüccarların çoğu, piyasayı akıl hocası vb. suçlamaya eğilimlidir. Geri çekilmek için çok fazla yedek köprüle


ri vardır. İşe yaramazsa bir yedek planları vardır ve dikkatleri gelişmeye yardımcı olmayacak farklı alanlara dağılmıştır. Onlar zaten başarısızlığa zihinsel olarak hazırlanıyorlar. Bunlar yarı zamanlı kumarbazlardır. Alfabenin son harfine kadar devam eden bir B ve C Planları var . Kararlarından şüphe duyarlar ve bir şeyden diğerine atlarlar. Kaç tane tüccarın bir stratejiden diğerine geçtiğini gördünüz? bir varlık sınıfından diğerine? , bir kurstan başka bir teknik kursa?

Kârlı olabilmek için sonucun piyasadan gelmediğini bilmelisiniz. Sorun sensin ve iyi haber de çözüm sensin. İlgili bölümde ticaretinizi değiştirecek gönderiyi bulacaksınız. Daha fazla içerik için bizi takip etmeniz y


eterli.

2. aşama: Booms ve Bust Trade


r.

Bu aşamada muhtemelen ilk hesabınızı kaybettiniz (başlangıçta benim gibi), piyasalar hakkında size söylenenlerin hepsinin gerçek olduğunu fark ettiniz. çok para kazanabilir ve çok para kaybedebilirsiniz. Tüccarların çoğu bazen yıllarca bu Aşamada kalır. Halihazırda bir ticaret sisteminiz var, ancak sorunlarınızın çoğu sizin bakış açınızdan ve eylemlerinizden kaynaklanıyor. Algı ve eylem arasında bir boşluk var ve tepkiyi seçmek size kalmış. Bunun bir zengin olma planı olmadığını öğrenmelisiniz. HESABINIZI KORUMAK için bilinçaltı uygun ticaret alışkanlıkları oluşturmanız gerektiğini anlamalısınız.

3. aşama:


Karlı tüccar

Bu aşamada muhtemelen trader'ınızdaki en kötü anların üstesinden geldiniz ve olasılıklarla oynamanız gerektiğini anladınız. Bu aşamada, karlı tüccarlar, tüccarların birkaç azınlığının kullandığı olasılıksal bir yaklaşıma sahiptir. Bu yaklaşım hiçbir şeyi tahmin etmeye dayalı değildir; bunun yerine, sisteminiz veya kenarınız kendini gösterdiğinde tetiği çekmek için önceden tanımlanmış kesin bir sistemdir ve ticaretin sonucu önemsizdir. Odaklanmıyorsunuz veya tek bir işlemden hiçbir şey beklemiyorsunuz, bunun yerine bir dizi işlemin sonucuna odaklanıyorsunuz.

Grafikleriniz sisteminizin veya sınırın kriterlerini ne zaman karşılarsa karşılasın tetiği zahmetsizce çekersiniz.

Bir dizi işlem yapıyoruz ve her bir işlemin sonucuna DEĞİL, tamamen serinin sonucuna odaklanıyoruz. Her ticaretin sonucu ve her ticaretin sonucunu tahmin etmeye çalışmak anlamsız bir savaştır çünkü insanlar tahmin ettiklerini beklemek üzere tasarlanmıştır. Tek bir tahmine bağlı kalırsak, sisteminizi veya avantajınızı piyasalarda kusursuz bir şekilde uygulamak zordur. Her şeyin hayatlarının tek bir ticarete bağlı olduğuna inanan perakende kumarbazların çoğu gibi.

sonra ne olacağını bilmiyoruz; Mark Douglas'ın dediği gibi ne olacağını bilmemize gerek yok: Kesin olan tek şey piyasaların belirsizliği.

6 görüntüleme0 yorum